Białoprądnickie warsztaty dziennikarskie
Aktualności

Białoprądnickie warsztaty dziennikarskie

Dzielnica IV Prądnik Biały wystartowała z fantastycznym projektem „Białoprądnickie warsztaty dziennikarskie”. Polega on na przybliżeniu tajników zawodu dziennikarza, a zajęcia oparte są na wieloletniej praktyce prowadzącego – Irka Jakubka redaktora znanego z jednych z najbardziej znanych i słuchanych polskich stacji radiowych.

Projekt adresowany jest do młodzieży uczęszczającej do szkół z terenu Dzielnicy IV i zakłada przeprowadzenie zajęć w postaci ćwiczeń warsztatowych, gdzie w formacie debaty lub dyskusji będą przekazywane zagadnienia ze strategii dziennikarstwa, retoryki oraz użytecznego konstruowania różnych aspektów wypowiedzi publicystycznych. Podczas warsztatów słuchacze dowiadują się jak pracować z mikrofonem, jak przeprowadzić dobry wywiad oraz m.in. jak zrelacjonować wydarzenie.

Moją intencją jako pomysłodawcy warsztatów jest uwrażliwienie młodzieży na świadome korzystanie z mediów, kształtowanie odpowiedzialności za słowo, szczególnie to słowo „pozostawione” w Internecie.  Chciałabym także aby uczestniczy warsztatów wynieśli z zajęć użyteczne umiejętności słuchania w różnych sytuacjach komunikacyjnych, poprawnego wypowiadania się, aby zrozumieli naturę, a także rolę mediów we współczesnym świecie. Wszystko to pozwoli na umiejętne argumentowanie i formułowanie osądów, a także – mam nadzieję, przyczyni się do odpowiedniego i neutralnego selekcjonowania informacji, choćby tych, które często swoim mieszkańcom przekazuje Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Barbara Polna, Członek Zarządu
Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały
a A-+=